Showing Reports From May 05, 2013 to Aug 30, 2021 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
16-20 of 1721 Reports

Коментар со говор на омраза во однос на геј популацијата. 0 Verified

22:09 Jul 09, 2021

Коментар со говор на омраза во однос на геј популацијата, нарекувајќи ги педери. More Information » « Less Information

Скопје

Govor na omraza kon LGBTQ+ 0 Verified

22:11 Jul 07, 2021

Na facebook grupata makedonski patriotski forum beshe objaveno vest od nasilstvoto vo Tbilisi- R. Gruzija vrz LGBTQ+ kade shto clenovite vo... More Information » « Less Information

Скопје

INfomaks 0 Verified

11:27 Jul 06, 2021

На 6 јули од Фејсбук-страницата на iNFOMAX News Macedonia (@iNFOMAXmkd) со описен наслов „ЛГБТ заедницата претепана по обидот за одржување... More Information » « Less Information

Скопје

Фејсбук објава за анти ЛГБТ насилства во Грузија и коментари со говор на омраза. - Штип 0 Verified

17:22 Jul 05, 2021

На фејсбук медиумот „Radio Slobodna Evropa na Makedonski“, е објавена вест во која се зборува за анти ЛГБТ + насилства кои се случиле... More Information » « Less Information

Штип

16-20 of 1721 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1721 0.56 96.34%