Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Dec 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 824 Статистика

Се молат педерите да не забегуваат со анимализам да не бидат натакнати на магаре 0 Верифицирано

10:18 Nov 16, 2023

На ден 16.11.2023 година, во 10:18 часот, објавен е говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет, како коментар од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Еден смрдлив инцестоиден Шиптар 0 Верифицирано

01:07 Nov 15, 2023

На ден 15.11.2023 година, во 01:07 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална основа и сексуална ориентација, како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Хитлер ваквите ги правел сапун 0 Верифицирано

20:08 Nov 14, 2023

На ден 14.11.2023 година, во 20:08 часот, објавен е говор на омраза врз родова основа и сексуална ориентација, како коментар на фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Охрид

На ден 19.10 на објава на инфомакс забележани коментари со говор на омраза на основа на сексуална ориентација 0 Верифицирано

09:26 Oct 31, 2023

На ден 19.10 на објава на инфомакс забележани коментари со говор на омраза на основа на сексуална ориентација насочени против наследникот на... Повеќе информации » « помалку

интернет

Во Малта одат на работа само педерите и неспособните 0 Верифицирано

15:22 Oct 21, 2023

На ден 21.10.2023, во 15:22 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет од твитер профилот @qw7ar. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 824 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2240 0.52 96.92%