Приказ на пријави од May 05, 2013 до Aug 15, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 641 Статистика

Фејсбук објава за трансфер на македонски кошаркар во Шпанија - Штип 0 Верифицирано

21:16 Aug 10, 2021

На фејсбук медиумот „Sport – media.mk“, е објавена вест во која се зборува за трансфер на македонски кошаркар во редовите... Повеќе информации » « помалку

Штип

Фејсбук објава за трансфер на македонски кошаркар во Шпанија - Штип 0 Верифицирано

16:20 Aug 10, 2021

На фејсбук медиумот „Sport – media.mk“, е објавена вест во која се зборува за трансфер на македонски кошаркар во редовите... Повеќе информации » « помалку

Штип

Фејсбук објава за ЛГБТ+ права во Црна Гора и говор на омраза во контекст на објавата. - Штип 0 Верифицирано

17:23 Jul 25, 2021

На фејсбук профилот на штипјанецот „Донче Танески“, е објавена вест во која се зборува за добиени права на ЛГБТ + заедницата ви... Повеќе информации » « помалку

Штип

Објава на Тера Телевизија 0 Верифицирано

11:48 Jul 24, 2021

Од страна на порталот Тера телевизја беше споделена вест за трибината која ја одржа СДСМ во амфитеатарот Хераклеа во Битола под мотото "Најдоброто... Повеќе информации » « помалку

Битола

Говор на омраза во однос на дискриминација против ЛГБТ+ заедницата. 0 Верифицирано

23:11 Jul 16, 2021

Говор на омраза во однос на дискриминација против ЛГБТ+ заедницата, каде се користи терминот педери. Повеќе информации » « помалку

Штип

26-30 of 641 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1789 0.53 96.48%