Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Mar 23, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 470 Статистика

Недоличен коментар/ 6 0 Верифицирано

10:15 Mar 23, 2023

На социјалната мрежа Facebook, на објава од порталот Струмица денес може да видиме коментар напишан од профилот: Endopi Macedonia кои користи... Повеќе информации » « помалку

Струмица

Комуњарите ја уништија државата заедно со шиптарите 0 Верифицирано

21:48 Feb 19, 2023

На ден 19.02.2023 година, во 21:48 часот, е нотиран е говор на омраза поради различна етничка и различна политичка припадност од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шарената револуција беше најдобра за педерите 0 Верифицирано

20:00 Feb 12, 2023

На ден 12.02.2023, во 20:00 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Со шиптари ќе влегувале во ЕУ, умот да ви го ебам, проклето СДС 0 Верифицирано

19:31 Feb 11, 2023

На ден 11.02.2023 година, во 19:31 часот е објавен говор на омраза врз основа на етничка припадност и политичка припадност од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се споија шиптарските партии Алијанса и ДУИ 0 Верифицирано

23:48 Feb 05, 2023

На ден 05.02.2023, во 23: 48 часот, од твитер профилот на @petrov75459318, забележан е говор на омраза поради етничка припадност со зборовите... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 470 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1833 0.45 96.56%