Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Mar 23, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 1833 Статистика

ГОВОР НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ 0 Верифицирано

10:16 Mar 23, 2023

во пост во тв сител,на фацебок постирано беше вест за реформите во правосудство, каде имаше коментар против Албанската етничка заедница од профил... Повеќе информации » « помалку

Кичево

Недоличен коментар/ 6 0 Верифицирано

10:15 Mar 23, 2023

На социјалната мрежа Facebook, на објава од порталот Струмица денес може да видиме коментар напишан од профилот: Endopi Macedonia кои користи... Повеќе информации » « помалку

Струмица

Говор на омраза на твитер-свињо шиптарска 0 Верифицирано

20:25 Mar 22, 2023

На ден 22.03.2023 во твитер профилот под псевдоним Марга и Banani Bruno промовирале и поттикнувале говор на омраза спрема граѓаните од албанска... Повеќе информации » « помалку

Твитер

Говор на омраза на социјални мрежи за Васил Хаџиманов 0 Верифицирано

10:10 Feb 22, 2023

Поттикнување говор на омраза поради родов идентитет. ФБ Страната „Преземи одговорност“ користи друга ФБ страна „Женски домакински... Повеќе информации » « помалку

Скопје

говор на омраза на твитер профил 0 Верифицирано

20:20 Feb 21, 2023

Во овој случај твитер профилот под псевдоним Марга промовира и поттикнува говор на омраза спрема граѓани од албанска националност нарекувајќи... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 1833 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1833 0.45 96.56%