Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Sep 20, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 2136 Статистика

Ние Македонците си молчиме, а шиптарите со кревање џева пари направија.. 0 Верифицирано

20:46 Aug 31, 2023

На ден 31.08.2023-та година, во 20:46 часот, регистриран е говор на омраза поради етничка припадност како коментар од твитер профилот @mark_cornet,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педери гнасотии 0 Верифицирано

20:08 Aug 30, 2023

На ден 30.08.2023 година, во 20:08 часот, објавен е говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет како коментар од профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

детска порнографија 0 Верифицирано

12:51 Aug 30, 2023

На ден 30.08.2023 во 12:51 pm на Фејсбук од страна на порталот Sakam Da Kazam е објавен пост со наслов: „ 30-ГОДИШЕН ГОСТИВАРЕЦ ОСОМНИЧЕН... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Г.г Стефан 0 Верифицирано

18:29 Aug 28, 2023

На ден 28.08.2023 во 6:29 pm на Фејсбук од страна на порталот А1on.mk е објавен пост со наслов: „ Г.г Стефан: Вистинско време е самопрогласените... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ОМРАЗА ПРОТИВ ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ 0 Верифицирано

17:00 Aug 28, 2023

На ден 13.05.2023 година, во 16:52 часот, објавен е говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет од профилот @KaiserW31928386.... Повеќе информации » « помалку

Интернет

26-30 of 2136 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2136 0.5 96.77%