Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 163 Статистика

Говор на омраза врз основа на полова припадност 0 Верифицирано

22:24 Jan 08, 2024

На ден 08.01.2024 година, во 22:24 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Говор на омраза врз основа на полова припадност 0 Верифицирано

21:52 Jan 06, 2024

На ден 06.01.2024 година, во 21:52 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Нека јаде говна курветина, знам такви проститутки колку сакаш 0 Верифицирано

15:00 Jan 06, 2024

На ден 06.01.2024 година, во 15:00 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Нека јаде говна курветина, знам такви проститутки колку сакаш 0 Верифицирано

15:00 Jan 06, 2024

На ден 06.01.2024 година, во 15:00 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

20-годишен охриѓанец ја претепал сопругата по полноќ 0 Верифицирано

12:44 Dec 26, 2023

На ден 26.12.2023 во 12:44 pm на Фејсбук од страна на порталот Skopjeinfo.mk е објавен пост со наслов “Уште еден случај на семејно насилство!... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%