Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 163 Статистика

47-годишник ја силувал сопругата 0 Верифицирано

15:21 Nov 14, 2023

На ден 14.11.2023 во 3:21 pm на Фејсбук од страна на порталот Сител ТВ е објавен пост со наслов: “Пробиштип: 47-годишник ја силувал сопругата”... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Уапсен е 47-годишник од Пробиштип 0 Верифицирано

13:45 Nov 14, 2023

На ден 14.11.2023 во 1:45 pm на Фејсбук од страна на порталот Фокус е објавен пост со наслов: “Уапсен е 47-годишник од Пробиштип, сопругата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата 0 Верифицирано

13:30 Nov 14, 2023

На ден 14.11.2023 во 1:30 pm на Фејсбук од страна на порталот Skopjeinfo.mk е објавен пост со наслов: “Ужас: Маж од Пробиштип си ја силувал... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ако на Шиптарите им се сечени, дали и на Шиптарките им се сечени за другарче прашувам? 0 Верифицирано

22:32 Nov 01, 2023

На ден 01.11.2023, во 22:32 часот, од твитер профилот @qw7ar, забележан е говор на омраза поради етничка припадност. Тој пишува „Ако на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза против Танкица 0 Верифицирано

09:37 Oct 31, 2023

На објава за убиството во Кочани, забележан говор на омраза против Танкица од страна на профилот Бале Димчевски и Маја Бутевска Повеќе информации » « помалку

интернет

11-15 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%