Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 163 Статистика

СТОП ЗА ПЕДЕРИ,ЛЕЗБЕЈКИ,ТРАНСОВИ И ТРИСТА ПИЧКЕ МАТЕРИНЕ 0 Верифицирано

22:00 Sep 06, 2023

На ден 06.09.2023 година, во 22:00 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност и сексуална ориентација, како фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Скопје

детска порнографија 0 Верифицирано

12:51 Aug 30, 2023

На ден 30.08.2023 во 12:51 pm на Фејсбук од страна на порталот Sakam Da Kazam е објавен пост со наслов: „ 30-ГОДИШЕН ГОСТИВАРЕЦ ОСОМНИЧЕН... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Така треба еден да не остане 0 Верифицирано

11:23 Aug 11, 2023

На ден 11.08.2023 година, во 11:23 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, родова и сексуална ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Нека се истребат меѓу себе почнаа од пред некоја година 0 Верифицирано

20:54 Aug 09, 2023

На ден 09.08.2023 година, во 20:54 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Гнасни педери гнасотија невидена 0 Верифицирано

23:56 Aug 08, 2023

На ден 08.08.2023 година, во 23:56 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, родова и сексуална ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%