Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 163 Статистика

Ковачки: Генерали и полковници сексуално малтретирале офицерки 0 Верифицирано

14:01 Oct 26, 2023

На ден 26.10.2023 во 2:01 pm на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: “Ковачки: Генерали и полковници сексуално... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ку*рва еврејска Слава Палестина 0 Верифицирано

20:08 Oct 14, 2023

На ден 14.10.2023 година, во 20:08 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност, како коментар на објава од... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Жена од Кавадарци жртва на семејно насилство 0 Верифицирано

14:15 Oct 09, 2023

На ден 09.10.2023 во 2:15 pm на Фејсбук од страна на порталот Sloboden Pecat е објавен пост со наслов: “Жена од Кавадарци жртва на семејно... Повеќе информации » « помалку

Скопје

77-годишна скопјанка го пријавила соседот за силување 0 Верифицирано

17:07 Oct 07, 2023

На ден 07.10.2023 во 5:07 pm на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: “77-годишна скопјанка го пријавила соседот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза насилство 0 Верифицирано

15:12 Oct 07, 2023

На ден 07.10.2023 година порталон на Канал 77 објави вест за тоа дека 54 жени побарале помош регионалниот Центар во Кавадарци за само една... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%