Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 163 Статистика

Силувана 27 годишна жена во Штип 0 Верифицирано

16:23 Dec 23, 2023

На ден 23.12.2023 година, во 16:23 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност на пост на Радио Мрежа Канал 77. Постот... Повеќе информации » « помалку

Струмица

Силување 0 Верифицирано

16:23 Dec 23, 2023

На ден 23 декември 2023 година порталот Радио Мрежа Канал 77 објави вест за тоа дека штипјанка пријавила дека била силувана таа вечер по полноќ.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Замисли северџанските феминистки да збореле вака за Шиптарите во 2001 0 Верифицирано

16:36 Dec 20, 2023

На ден 20.12.2023 година, во 16:36 часот, објавен е говор на омраза врз основа на пол и род и етничка припадност од твитер профилот @Rebrendiran.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Кај се сега невладините ментални ороспии да јадат гомна дека Шиптарите се фемицидални 0 Верифицирано

09:22 Dec 20, 2023

На ден 20.12.2023 година, во 09:22 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност и пол и род како коментар од профилот @Rebrendiran.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Боки 13: Прво селфи на слободна по 4 години - 4NEWS.mk 0 Верифицирано

18:53 Dec 07, 2023

На ден 07.12.2023 во 6:56 pm на Фејсбук од страна на порталот 4NEWS.mk е објавен пост со наслов: “Боки 13: Прво селфи на слободна по 4... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%