Приказ на пријави од May 05, 2013 до Aug 15, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 108 Статистика

Ама пак затоа користење на Северна ќе не направи поголеми курви од тоа што сме биле. 0 Верифицирано

16:05 Jan 24, 2021

На социјалната мрежа @Twitter од страна на профилот @KajMakamot е објавена твит околу изјавата на Даниела Рангелова околу користење на придавката... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Како можел да ја силува ако му била жена? 0 Верифицирано

14:48 Dec 23, 2020

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на офцијалната фејсбук страна на интернет порталот а1.он. Веста е поврзана... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Финансираат излог на курви кај Универзална 0 Верифицирано

03:13 Dec 19, 2020

На ден 19.12.2020-та година, во 03:13 часот, нотиран е говор на омраза поради пол и род, објавен од твитер профилот @DomakjinChoek. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Гнасно лице на севернаа! 0 Верифицирано

21:02 Dec 13, 2020

На фб група @ПолитичкиЦирскус е објавена објава со слики од форум на жени од сдсм, каде се лоцирани коментари со говор на омраза поради пол... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарска Бугарија 0 Верифицирано

16:43 Dec 03, 2020

На фб портал @360stepeni е објавено објава околу поддршката на Р.Бугарија за Р.Албанија за рамката за почеток на преговори на ЕУ, каде се нотирани... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 108 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1789 0.53 96.48%