Приказ на пријави од May 05, 2013 до Oct 28, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 1797 Статистика

„Претседател" на ЛГБТ заедницата 0 Верифицирано

22:33 Jul 15, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук профилот на лицето Дејан Сламков (https://www.facebook.com/dejan.slamkov.10).... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Геј клупа во Стојково 0 Верифицирано

22:14 Jul 15, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на Mercedes Alberto (https://www.facebook.com/mercedes.alberto.56). Истиот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Оставка не е доволна, треба бесилка 0 Верифицирано

15:03 Jul 14, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсубук страната на веб порталот Инфомакс.мк (@iNFOMAX.mk). Говор... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Палење на предавниците 0 Верифицирано

10:36 Jul 13, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук страна на ТВ Алфа (@AlfaTelevizijaMk). Говорот на омраза е... Повеќе информации » « помалку

Скопје

За кого е измислен Голи Оток 0 Верифицирано

08:50 Jul 12, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот @Jovanowsky. Говор на омраза е политички мотивиран и... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 1797 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1797 0.51 96.49%