Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 51 Статистика

Сиот талог од курви и педери не вреди колку еден единствен ден во животот 0 Верифицирано

04:25 Sep 24, 2019

На ден 24.09.2019-та година, во 04:25 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во Европа не се бараат вредности туку педери и параноични феминистки 0 Верифицирано

07:57 Sep 11, 2019

На ден 11.09.2019-та година, во 07:57 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавено... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"ПЛЕМЕТО ДА ВИ ИЗГОРЕ ЦЕЛО ВАШЕ ТАТАРСКО !" 0 Верифицирано

09:59 Sep 05, 2019

На ден 05.09.2019 година (Четврток) забележан е говор на омраза поради етничка припадност и говор на омраза поради пол и род на објава во Фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Скопје

'' А1 TERORISTICKA GRUPA '' '' SDS'' '' PEDER ZA DIREKTOR '' 0 Верифицирано

13:40 Sep 02, 2019

На ден 19.08 (Понеделник) 2019 година, порталот за известување вести ''infomax'' објавуваат вест за повторно отварање на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"Ова предавничко копиле треба под хитно на кол да го наденат" 0 Верифицирано

16:42 Aug 25, 2019

На ден 25.08.2019 година (Недела) забележан е говор на омраза поради политичка припадност и говор на омраза поради пол и род на објава на Фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 51 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%