Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
46-50 of 54 Статистика

Немаме против шиптари, цигани, каури, имаме против племиња 0 Верифицирано

06:26 Jun 04, 2020

На ден 04.06.2020-та година, во 06:26 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, религија и религиско уверување,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Расистички пост 0 Верифицирано

15:09 May 26, 2020

Постот на фб страницата ,,Билјана 2002" ШипШоп карактеризира со расизам, ширење говор на омраза, исмејување на лица кои се социјално загрозени,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Народе, нека ви е со среќа братството со шиптарите, татарите, циганите од Грција 0 Верифицирано

18:21 May 09, 2020

На ден 09.05.2020-та година, во 18:21 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коалициони партнери на СДСМ - цигани и шиптари 0 Верифицирано

12:45 Apr 12, 2020

На ден 12.04.2020-та година, во 12:45 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, објавен како коментар од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Провинцијалки го уништија Скопје 0 Верифицирано

19:42 Feb 23, 2020

Вест на поратлот скопје24.мк, кој е класичен пример за говор на омраза и наменета едиствено за да собере повеќе кликања на истата. Наводно,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

46-50 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%