Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
41-45 of 54 Статистика

Интересно е како циганите во Шутка и Струмица го сјебаа ВМРО-ДОМНЕ 0 Верифицирано

12:39 Jul 17, 2020

На ден 17.07.2020-та година, во 12:39 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен како коментар од твитер профилот @HUAWEI_666.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар до Костадинов – со компири ги купивте циганите 0 Неверифицирани

22:10 Jul 16, 2020

На ден 16.07.2020-та година, во 22:10 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, напишан како коментар од твитер профилот @gragjaniod3red.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите го работат СДС како бавча, а тој ги работи циганите како бавча 0 Верифицирано

11:50 Jun 21, 2020

На ден 21.06.2020-та година во 11:50 часот, на твитер профилот @Rebrendiran е забележан говор на омраза поради етничка припадност/социјално... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Циганите и шиптарите се таргет група гласачи на СДСМ 0 Верифицирано

20:24 Jun 20, 2020

На ден 20.06.2020-та година во 20:22 часот, на твитер профилот @Jovanowsky е забележан говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

На плоштад дечко и девојка цигани, овој и удри клоца 0 Верифицирано

15:50 Jun 04, 2020

На ден 04.06.2020-та година, во 15:50 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @Igor_rujo. Тој... Повеќе информации » « помалку

Скопје

41-45 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%