Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 54 Статистика

Зошто циганите и шиптарите не се мирисаат? 0 Верифицирано

16:00 May 04, 2023

На ден 04.05.2023 година, во 16:00 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност и социјално потекло од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ќе увезуваме од Бангладеш, а циганите уште ли ќе ги раниме? 0 Верифицирано

19:27 Apr 07, 2023

На ден 07.04.2023 година, во 19:27 часот, објавен е говор на омраза врз основа на социјално потекло, како коментар од твитер профилот @DomobranMKD.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Македонците од источна едвај ги трпат циганите 0 Верифицирано

18:40 Apr 01, 2023

На ден 01.04.2023 година, во 18:40 часот, објавен е говор на омраза врз основа на социјално потекло, поради раса/боја на кожа и национална припадност... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Бугарите само со циганите може да бидат ист народ 0 Верифицирано

09:44 Mar 18, 2023

На ден 18.03.2023, во 09:44 часот, од твитер профилот @DeboraSkunk, забележан е говор на омраза поради национална припадност и социјално потекло.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Каурот прави куќи на циганите, плаќаме сметки на шиптарите 0 Верифицирано

04:29 Mar 10, 2023

На ден 10.03.2023 година, во 04:29 часот, објавен е говор на омраза врз основа на социјално потекло и етничка припадност од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%