Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Dec 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 54 Статистика

Дојде време шиптарите да сакаат да станат цигани 0 Верифицирано

05:45 Sep 28, 2020

На ден 28.09.2020-та година во 05:45 часот, на твитер профилот @DudukPeer е забележан говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Правда за Ромите, ќотек за циганите 0 Верифицирано

15:36 Sep 26, 2020

На ден 26.09.2020-та година, во 15:36 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, напишан од твитер профилот @Dean06618857. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Оли кур го боли живи луѓе јаде за браќата цигани 0 Верифицирано

15:10 Sep 25, 2020

На ден 25.09.2020-та година, во 15:10 часот, нотиран е говор на омраза поради политичка припадност/социјално потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Циганите се закон во оваа држава 0 Верифицирано

09:19 Sep 25, 2020

На ден 25.09.2020-та година, во 09:19 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @rodeo2412. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2240 0.52 96.92%