Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Sep 20, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 54 Статистика

Карантин ќе нема бидејќи циганите и шиптарите ќе мора да ги казнуваат 0 Верифицирано

11:23 Oct 29, 2020

На ден 29.10.2020-та година, во 11:23 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Од Сојузот на Ромите лажеле за Амди Бајрам – поциганска работа здравје 0 Верифицирано

14:08 Oct 25, 2020

На ден 25.10.2020-та година, во 14:08 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, објавен од твитер @EmilijanoJ.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

За Амди Бајрам све најгоре – без разлика дали е жив или мртов 0 Неверифицирани

10:31 Oct 25, 2020

На ден 25.10.2020-та година, во 10:31 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност/социлано потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Циганите од Шутка ќе го украдат споменикот на Амди Бајрам 0 Верифицирано

00:20 Oct 25, 2020

На ден 25.10.2020-та година, во 12:20 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Скопје доби плоштад за велосипеди – идеално место за циганите да ги џапнат 0 Верифицирано

13:51 Sep 30, 2020

На ден 30.09.2020-та година, во 13:51 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @cicorosen. При... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2136 0.5 96.77%