Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 54 Статистика

Шиптарите, циганите кога ќе дојде ВМРО каде? 0 Верифицирано

08:38 Feb 15, 2023

На ден 15.02.2023-та година, во 08:38 минути, регистриран е говор на омраза поради различна етничка припадност и поради социјално потекло, како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптараната и ѓупците не можат сами 0 Верифицирано

15:01 Jan 31, 2023

На ден 31.01.2023 година, во 15:01 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност и социјално потекло од профилот @Duarmingyllene.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер коментар со говор на омраза во однос на Формула 1. 0 Верифицирано

17:09 Apr 18, 2021

Твитер коментар со говор на омраза во однос на Формула 1, каде коментаторот смета дека не смее да се дозволи „цигани“ да се натпреваруваат... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Се молат циганите да не ги газат каблите 0 Верифицирано

20:48 Mar 24, 2021

На ден 24.03.2021-та година, во 20:48 часот, нотиран е говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @Dude65055270. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%