Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 26 Статистика

Убиецот Усеин Рашидов 0 Верифицирано

11:49 Sep 27, 2023

На ден 27.09.2023 во 11:49 am на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: „ Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Антиваксерство 0 Верифицирано

08:51 Feb 02, 2022

Секој има право на свој став за вакцинација, но не значи дека треба да посакува смрт на оној што е. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментари со говор на омраза на фејсбук објава во однос на масовната вакцинација – Штип. 0 Верифицирано

19:02 May 08, 2021

На фејсбук профилот на штипски граѓанин е објавена негова лична слика од претстојната масовна вакцинација која се оддржува во градот Штип, на... Повеќе информации » « помалку

Штип

Циганска корона 0 Верифицирано

23:06 Nov 08, 2020

На фб портал @Фокус е објавена околу синот на Амди Бајрам – Габриел Бајрам за направени тестови за Ковид – 19 каде се нотирани... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 26 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%