Приказ на пријави од May 05, 2013 до Oct 28, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1796-1797 of 1797 Статистика

Фотомонтажа на Фејсбук 0 Верифицирано

22:47 Feb 16, 2014

На Фејсбук страната Шетај Бранко се појави фотомонтажа со ликовите на неколку лица од различни аспекти на политичката сфера. Коментарите имаат... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

"Смрт за педери"- Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на статија 0 Верифицирано

15:39 May 05, 2013

На ден 20.06.2019 (Четврток) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на наслов на статија која е напишана... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1796-1797 of 1797 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1797 0.51 96.49%