Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Sep 20, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 2136 Статистика

Нинџи по улици, да не знајш дали носи калашников или бомби! 0 Верифицирано

22:58 Sep 20, 2023

На ден 20.09.2023 година, во 22:58 часот, објавен е говор на омраза врз основа на религија, етничка и национална основа, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Говор на омраза врз основа на пол и род 0 Верифицирано

11:36 Sep 20, 2023

На ден 20.09.2023 година, во 11:36 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова и родова основа, како коментар на фејсбук објава од... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Говор на омраза врз основа на род и сексуална ориентација 0 Верифицирано

01:55 Sep 19, 2023

На ден 19.09.2023 година, во 01:55 часот, објавен е говор на омраза врз основа на род и сексуална ориентација, како коментар на фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Говор на омраза поради етничка и национална припадност 0 Верифицирано

22:06 Sep 14, 2023

Во ден 14.09.2023,во твитер има коментар на име @jogofa6816 кој повикува на говор на омраза и тоа “нема ништо да Исполниме сите татарки... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Да им ставиме крај на трансхомо агендашите, и да ги заштитиме нашите деца 0 Верифицирано

14:49 Sep 14, 2023

На ден 14.09.2023 година, во 14:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, родова и сексуална ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 2136 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2136 0.5 96.77%