Showing Reports From Feb 12, 2012 to Mar 23, 2023 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
21-25 of 1833 Reports

Остана негде министер Македонец или шиптарите ќе владеат целосно? 0 Verified

17:07 Feb 08, 2023

На ден 08.02.2023 година, во 17:07 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилот @natwnajubaviot. Во твитот... More Information » « Less Information

Скопје

Се споија шиптарските партии Алијанса и ДУИ 0 Verified

23:48 Feb 05, 2023

На ден 05.02.2023, во 23: 48 часот, од твитер профилот на @petrov75459318, забележан е говор на омраза поради етничка припадност со зборовите... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза врз етничка припадност - Љочки во Влада 0 Verified

23:13 Feb 05, 2023

Слика (меме) на фејсбук профил кој содржи говор на омраза врз основа на етничка припадност More Information » « Less Information

Скопје

Шиптар директор и на АМС, шиптарските клубови да добијат поголеми ваучери 0 Verified

18:39 Feb 03, 2023

На ден 03.02.2023 година, во 18:39 часот е објавен говор на омраза врз основа на етничка припадност од твитер профилот @Nepismen300. Во твитот... More Information » « Less Information

Скопје

Шиптараната и ѓупците не можат сами 0 Verified

15:01 Jan 31, 2023

На ден 31.01.2023 година, во 15:01 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност и социјално потекло од профилот @Duarmingyllene.... More Information » « Less Information

Скопје

21-25 of 1833 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1833 0.45 96.56%