Showing Reports From Feb 12, 2012 to Mar 23, 2023 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
16-20 of 1833 Reports

Шарената револуција беше најдобра за педерите 0 Verified

20:00 Feb 12, 2023

На ден 12.02.2023, во 20:00 часот, регистрирано е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет од твитер профилот... More Information » « Less Information

Скопје

За татарите бесилка и исчезнување 0 Verified

16:09 Feb 12, 2023

На ден 12.02.2023 година, во 16:09 часот нотиран е говор на омраза поради различна национална припадност од твитер профилот @ilijaoh. Во твитот... More Information » « Less Information

Скопје

Репортажа на БТВ навреда кон Македонскиот народ 0 Verified

21:25 Feb 11, 2023

На социјалните мрежи кружи шокантен исечок од репортажа на бугарската БТВ од Бигорскиот манастир во која говори еден од монасите. More Information » « Less Information

Скопје

Со шиптари ќе влегувале во ЕУ, умот да ви го ебам, проклето СДС 0 Verified

19:31 Feb 11, 2023

На ден 11.02.2023 година, во 19:31 часот е објавен говор на омраза врз основа на етничка припадност и политичка припадност од твитер профилот... More Information » « Less Information

Скопје

Бесилка за татарското племе 0 Verified

23:21 Feb 09, 2023

На ден 09.02.2023, во 23: 21 часот, од твитер профилот на @ilijaoh, забележан е говор на омраза поради различна национална припадност со зборовите... More Information » « Less Information

Скопје

16-20 of 1833 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1833 0.45 96.56%