Showing Reports From Feb 12, 2012 to Mar 23, 2023 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1796-1800 of 1833 Reports

Говор на омраза на спортски натпревар во Гостивар 0 Unverified

13:31 May 19, 2014

Навивачите на Приштина викендов истакнаа транспарент со порака „Молитва за Босна, смрт за Србија", а слична порака имало и во Гостивар. More Information » « Less Information

Гостивар

Говор на омраза кон лицата со нехетеросексуална ориентација 0 Verified

13:21 May 19, 2014

На веб порталот Побарај мк е ставен оглас со наслов Придружете се да ги уништиме педерите, со кој јасно се повикува на омраза кон лицата со... More Information » « Less Information

Скопје

Лавина од коментари врз основа на сексуална ориентација 0 Verified

10:33 May 19, 2014

На Фејсбук страната на Миленко Неделковски се појави објава во која Неделковски вербално напаѓа неколку јавни личности, реферирајќи на објавите... More Information » « Less Information

Фејсбук

Миленко најавува вербални напади на ТВ 0 Verified

14:43 May 15, 2014

Миленко Неделковски на својата Фејсбук страница го најави своето гостување во емисијата Јади Бурек, при што на вулгарен начин истакна дека вербално... More Information » « Less Information

Фејсбук

1796-1800 of 1833 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1833 0.45 96.56%