Showing Reports From May 05, 2013 to Dec 16, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
21-25 of 1803 Reports

Шверцери скандираат “Уби, уби, Србина” 0 Verified

09:52 Jul 27, 2022

На ден 26.07.2022, за време на фудбалскиот натпревар помеѓу Динамо и Шкупи, Албанската навивачка група “Шверцери” на Скопскиот фудбалски... More Information » « Less Information

Градски стадион

Skandiranje protiv srbi 0 Verified

21:30 Jul 26, 2022

Navivackata grupa sverceri skopje skandirase protiv srpskoto nacionalno malcinstvo na natprevarot na gradski stadion More Information » « Less Information

Gradski stadion Tose Proevski

План „Б“ - БЕСИЛКА 0 Verified

16:09 Jul 21, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook. Говорот на омраза е изразен на фејсбук групата Бојкотирам (https://www.facebook.com/profile.php?id=100064502149652),... More Information » « Less Information

Скопје

Да се запалат предавниците и нивните куќи 0 Verified

15:13 Jul 21, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на фејсбук страната на веб пораталот Маркукуле.мк. Говорот на омраза е... More Information » « Less Information

Прилеп

21-25 of 1803 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1803 0.51 96.51%