Showing Reports From May 05, 2013 to Dec 16, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1796-1800 of 1803 Reports

За студентските домови 0 Verified

12:00 Mar 16, 2014

На Фејсбук профилот на Јанко (Јади Бурек), можеше да се види како пренесува статус од Стиховен калибар, со следниот текст: „Најавено е... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза - жени 0 Verified

13:46 Mar 12, 2014

На сајтот urbancult.mk се појави статија со наслов „Ти дома имаш лавица брат, а те палат пирсани џукели!“, во кој авторот користи... More Information » « Less Information

urbancult.mk

Навреда и повикување на омраза 0 Verified

23:36 Mar 07, 2014

Помеѓу коментарите на објавите на страницата на Стево Пендаровски на Фејсбук, се појави коментар кој навредува и повикува на омраза, а постои... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза против Уранија Пировска 0 Verified

23:47 Mar 06, 2014

Извршната директорка на Хелсиншкиот Комитет за човекови права на Република Македонија, Уранија Пировска, беше мета на вербални напади во коментари... More Information » « Less Information

ул.„9 Мај“ бр.22

Тодор Петров за Црвенковски 0 Verified

21:45 Mar 04, 2014

Тодор Петров, претседател на Светскиот македонски конгрес, се изјасни за Бранко Црвенковски, изјавувајќи дека „Киро Глигоров денес гние... More Information » « Less Information

Фејсбук

1796-1800 of 1803 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1803 0.51 96.51%