Showing Reports From May 05, 2013 to Dec 16, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
6-10 of 1803 Reports

Тигран и Арсен 0 Verified

13:27 Oct 28, 2022

На објава на порталот Курир на фејбук, за истополов пар од Ерменија кој по објавување на фотографија со меѓусебен бакнеж си го одземаа животот,... More Information » « Less Information

Скопје

Подбив кон Македонскиот народ 0 Verified

22:29 Oct 17, 2022

Говорот на Џамбаски изјавувајќи омраза и подбив кон Македонскиот народ More Information » « Less Information

Скопје

Анти – ЛГБТ твитер пораки објавени во Северна Македонија 0 Verified

11:37 Oct 05, 2022

Твитер корисник објави слика со двајца мажи кои се прегрнати, а која слика има натпис со навредувачка содржина насочена кон геј-мажите. Друг... More Information » « Less Information

Скопје

ПРЕТЕПАНИ ЛГБТИ Активисти на Еуропрајд 0 Verified

11:22 Sep 18, 2022

На платформата фејсбук на порталот think.mk е објавен пост со теденциозна фотографија која има зе цел да шири и да предизвика омраза кон припадниците... More Information » « Less Information

Скопје

Бљак лезбејки 0 Verified

11:26 Aug 31, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Говорт на омраза е насочен кон инфлуенсерката Миа Костова и нејзината пријателка Тијана,... More Information » « Less Information

Скопје

6-10 of 1803 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1803 0.51 96.51%