Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
151-155 of 163 Статистика

Моден Раздор 0 Неверифицирани

05:22 Aug 08, 2018

Почитувани, Поради личен револт а воедно повреда на законите на Република Македонија, соогласно законот за кривични постапки во Република... Повеќе информации » « помалку

Струмица

Говор на омраза врз основ на пол и род 0 Верифицирано

01:58 Dec 21, 2017

Коментарот е напишан од страна на јавна личност Нина Јанева (пеачка) која по повод Меѓународните ден за заштита на сексуалните работнички е... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Коментари под статија на Кајгана 0 Верифицирано

01:50 Dec 03, 2017

Статијата се однесува за тоа како Зорица Заева вели дека местото на жената не е во кујната. Коментарите под овој наслов се запрепастувачки. Повеќе информации » « помалку

Струмица

Говор на омраза на интернет 0 Верифицирано

22:36 Dec 02, 2017

Под статијата на порталот Кајгана објавена по повод настапот на г-ѓа Заева на панел-дискусијата по повод “16 дена активизам” за... Повеќе информации » « помалку

Strumica, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза врз основа на пол 0 Верифицирано

11:43 Apr 03, 2017

Говор на омраза се состои во самиот опис приложен на сликата. ДОполнително, говор на омраза е употребен и во коментарите на објавата. Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

151-155 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%