Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
146-150 of 163 Статистика

Говор на омраза 0 Неверифицирани

13:11 Nov 10, 2018

При објавена вест од Алсат телевизија на нивниот фејсбук профил која известува за физички напад спрема медицинска сестра во Државната клиника,... Повеќе информации » « помалку

Скопје Центар

Говор на омраза поради пол и род 0 Неверифицирани

13:04 Nov 08, 2018

Говор на омраза поради пол и род на фејсбук објава од страна на лицето Миленко Неделковски на 05.11.2018 година во 8:59 попладне. Станува збор... Повеќе информации » « помалку

Скопје Центар

Говор на омраза кон Светлана Колариќ, член на ИК на ВМРО ДПМНЕ 0 Верифицирано

13:00 Oct 30, 2018

На поралолот www.dokazm.mk е објавена статија со низа недолични коментари против Свелана Колариќ, член на ИК на ВМРО ДПМНЕ. „Кокошчево... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Климактерумот е страшна работа?! Нели така Добрилче? 0 Неверифицирани

12:51 Oct 17, 2018

Климакс кај жени: Жешки бранови, зголемување на телесната тежина, несоница, нервоза, необјасниви промени во расположението, сексуални проблеми,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

146-150 of 163 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%