Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 686 Статистика

Во Смрдсм се насобрани сите курви и педери 0 Верифицирано

19:05 May 01, 2023

На ден 01.05.2023, во 19:05 часот, регистрирано е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, род и пол и политичка припадност... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Има нешто крипи и морбидно во возрасен човек што ги подржува педерите 0 Верифицирано

15:40 May 01, 2023

На ден 01.05.2023-та година, во 15:40 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Еднаш гледав епизода со двајца педери кои сакаа да напраат операција на промена на пол 0 Верифицирано

17:04 Apr 27, 2023

На ден 27.04.2023 година, во 17:04 часот е објавен говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет како коментар од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педери и лезбејки и F дијагноза да не дирате 0 Верифицирано

15:30 Apr 24, 2023

На ден 24.04.2023, во 15:30 часот, од твитер профилот @KerberTheGreat е забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Вистинските педери се стварно настрани и тоа е психичко пореметување 0 Верифицирано

08:06 Apr 22, 2023

На ден 22.04.2023 година, во 08:06 часот е објавен говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет, како коментар од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 686 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%