Showing Reports From Feb 16, 2014 to Feb 14, 2019 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1-5 of 425 Reports

'' ke gi stigne makedonskata kletva '' 0 Verified

18:04 Feb 14, 2019

На ден 13.02. (Среда) 2019 година, поради настанатата трагична несреќа на автопатот Скопје-Тетово, социјалните медиуми ги пренесуваа информациите... More Information » « Less Information

Скопје

"САМО БЕСИЛКАТА ЗА педериве!!!!"-Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на Фејсбук. 0 Verified

19:15 Feb 13, 2019

На ден 13.02.2019 година (Среда), на Фејсбук профилот на лицето Викторија Ангелова забележана е објава со говор на омраза поради сексуална ориентација... More Information » « Less Information

Скопје

Карпалак - која иронија 0 Verified

12:47 Feb 13, 2019

На ден 13.02.2019-та година, во 12:47 минути, регистриран е говор на омраза поради етничка припадност, поврзан со автобуската несреќа, во која... More Information » « Less Information

Скопје

1-5 of 425 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
425 0.23 88.94%