Приказ на пријави од May 05, 2013 до May 27, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 418 Статистика

Албанка во Албанија тука Шиптарка 0 Верифицирано

16:41 May 21, 2020

На фб група Политички циркус е објавено слика од оглас на продавница каде се бара албанка за понудената работа и се лоцирано коментари по основ... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во Словенија и Хрватска нема толку стока шиптарска како тука 0 Верифицирано

16:00 May 21, 2020

На ден 21.05.2020-та година во 16:00 часот, на твитер профилот @Zoki79889487 е забележан говор на омраза поради етничка припадност. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ебате властите, еден шиптар не можете да смирите 0 Верифицирано

10:47 May 21, 2020

На ден 21.05.2020-та година во 10:47 часот, на твитер профилот @cicorosen е забележан говор на омраза поради етничка припадност. Постот се однесува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Среќа да се родиш шиптар ама во Македонија 0 Верифицирано

08:20 May 21, 2020

На ден 21.05.2020-та година во 08:20 часот, на твитер профилот @donesipivo е забележан говор на омраза поради етничка припадност. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Полицискиот час само за каури – шиптарските продавници работат 0 Верифицирано

22:04 May 16, 2020

На ден 16.05.2020-та година, во 22:04 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност, објавен како коментар од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 418 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
846 0.33 93.62%