Приказ на пријави од May 05, 2013 до May 27, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 16 Статистика

Америчка кокошка ни кажува што да правиме 0 Верифицирано

11:15 Apr 22, 2020

Интернет порталот ДоказМ.мк на 18.04.2020 година објави вест со која шири говор на омраза кон американската амбасадорка во нашата држава. Во... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Објава на фејсбук во однос на 5Г мрежата. 0 Верифицирано

20:54 Mar 23, 2020

Објава на социјалната мрежа фејсбук во однос на воведување нова 5Г телекомуникациска мрежа. Објавата е критика на „пасивноста“ на... Повеќе информации » « помалку

Штип

Ксенофобичен говор и повикување на насилство на Твитер- Цветин Чилиманов 0 Верифицирано

13:23 Oct 01, 2018

На 01.10.2018 година, новинарот и дописник на МИА Цветин Чилиманов на својот личен твитер профил напиша:"-До сите таксисти што ме следат-ако... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 16 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
846 0.33 93.62%