Приказ на пријави од May 05, 2013 до Aug 15, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
621-625 of 641 Статистика

Говор на омраза 0 Неверифицирани

13:41 Aug 25, 2014

Говорот на омраза е забележан на интернет порталите.Како и во емисијата Очи в очи на телевизија 24вести од страна на гледачи врз основа на сексуална... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза 0 Верифицирано

10:24 Aug 16, 2014

Говорот на омраза е забележан на интернет порталите. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Натпис во Скопје 0 Верифицирано

13:07 Jun 29, 2014

Натпис „џандари педери“ на споменик на плоштад Македонија во Скопје Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

621-625 of 641 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1789 0.53 96.48%