Приказ на пријави од May 05, 2013 до Aug 15, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
616-620 of 641 Статистика

Коментари на објава на Фејсбук 0 Верифицирано

00:58 Dec 13, 2014

На објавен линк од статија, на страната на Пулс24 на Фејсбук, се појавија многубројни коментари со застрашувачки говор на омраза кон ЛГБТ лицата,... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза 0 Верифицирано

11:51 Nov 10, 2014

Говор на омраза забележан на социјалните мрежи Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза во интернет-емисија 0 Верифицирано

12:00 Oct 07, 2014

Во емисијата GG (која оригинално се емитува на twitch.tv) беа користени различни изрази кои повеќе различни групи ставија во многу негативен... Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

616-620 of 641 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1789 0.53 96.48%