Верифицирано

Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата

13:30 Nov 14 2023 Скопје

Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата
Опис
На ден 14.11.2023 во 1:30 pm на Фејсбук од страна на порталот Skopjeinfo.mk е објавен пост со наслов: “Ужас: Маж од Пробиштип си ја силувал сопругата”
и се забележани коментари со говор на омраза кон жртвата поради пол и род


Arben Hajredin
Nema potreba da ja siluva toa e nejzina obvrska zena mu e a da odi po drugi zeni ljubomorna kee e sto saka da go tepa da ne mu dava da place neka ja ostavi i kraj nee rabota na MVR I OBVINITELSTVO vo Fizilioska potreba na covecko telo

Arben Hajredin
Луција М. Луци pa sto se mazi neka si sedi doma da ne maltretira narod seksot go odrzuva brakot za korist li zima maz neka zeme homoseksualec nema da ja pipne

Daniel Janevski
И оваа некоја не здрава. Имаш однос со жена ти те пријавува за силување.
Orce Trajanov
Eva Efremova се чувала за швалерот ама овој разбрал па држ недај и расипал планот

Mujo Skopje
Elena Miloseva se sibala so drug sigurno pa toj i zabranila damu dade slivce

Enis Dzelovski
Elena Miloseva gluposti zenata e dolzna na mazot da gi ispolnuva site potrebi kakva e ova Glupava vest

Миодраг Ангелески
Aj be sikter pa posle imal svalerka e kako ke nema?.....GOSPOZATA MU VETILA NA SVALEROT ...NE MU DAVAM SLIVA NEKA PUKNI

Dragan Kolevski
Toa ne e siluvanje ,..taa mu e zena be shupacii
Повеќе податоци
Кривични дела: Предизвикување омраза раздор или нетрпеливост врз национална расна верска и друга дискриминаторска основа

Место каде се случил говор на омраза

Медиум: Фејсбук
Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:: Skopjeinfo.mk

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0