Приказ на пријави од May 05, 2013 до May 27, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
591-595 of 846 Статистика

Говор на омраза врз етничка припадност 0 Верифицирано

13:09 Jan 24, 2017

Говор на омраза поради етничка припадност/верска припадност/јазик/државјанство во коментари на вест објавена на Вечер. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Кукасти крстови и графити на ОУ Ѓорѓи Сугарев во Битола 0 Верифицирано

10:30 Jan 20, 2017

Текст со говор на омраза испишан во основно училиште Ѓорѓи Сугарев во Битола, зборовите „Смрт за ѓупци“ заедно со кукасти крстови Повеќе информации » « помалку

Bitola, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза во коментари на фејсбук 0 Верифицирано

22:27 Jan 15, 2017

Коментари кои изобилуваат со говор на омраза врз повеќе основи односно етничка припадност и сексуална ориентација. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Паганчиња на клада 0 Верифицирано

13:13 Jan 06, 2017

Во пресрет на празниците дебата за што да се прави со децата кои коледаат. Коментарите се ужасно брутални. Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Covekojadec, temno momce, peder 0 Верифицирано

23:46 Jan 01, 2017

Навреди насочени кон поранешниот американски претседател Обама кои таргетираат и други социјални групи. Повеќе информации » « помалку

Скопје

591-595 of 846 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
846 0.33 93.62%