Showing Reports From May 05, 2013 to Aug 30, 2021 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1681-1685 of 1721 Reports

Коментари против Комитетот и на етничка основа 0 Verified

13:23 May 21, 2014

На објава на Фејсбук страницата на Хелсиншкиот Комитет, по повод насилните протести во Ѓорче Петров беа закачени коментари во кои беше нападнат... More Information » « Less Information

Фејсбук

Организирање за протест по повод немирите на етничка основа 0 Verified

00:11 May 21, 2014

На Фејсбук се појави настан насловен како „Протест против насилното однесување кон нас македонците од страна на МВР“, кој сепак... More Information » « Less Information

Фејсбук

Коментари на фотографиите од IDAHO 0 Verified

23:39 May 20, 2014

На Фејсбук страницата на ЛГБТИ Центарот за поддршка беа објавени фотографии од настанот по повод Меѓународниот ден против хомофобијата и трансфобијата,... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза 0 Verified

11:38 May 20, 2014

Во врска со убиството што се случи завчера на ден 19 .05.2014 г во Скопје збележан е портал кој истакнува содржина на хронолошки настани... More Information » « Less Information

Штип

Говор на омраза на спортски натпревар во Гостивар 0 Unverified

13:31 May 19, 2014

Навивачите на Приштина викендов истакнаа транспарент со порака „Молитва за Босна, смрт за Србија", а слична порака имало и во Гостивар. More Information » « Less Information

Гостивар

1681-1685 of 1721 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1721 0.56 96.34%