Приказ на пријави од May 05, 2013 до Oct 28, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1781-1785 of 1797 Статистика

Говор на омраза кон албанци 0 Верифицирано

18:00 Apr 05, 2014

Настанот се случи пред и за време на натпреварот помеѓу Куманово и МЗТ Скопје. Навивачите викаа „Смрт за шиптари“. Повеќе информации » « помалку

Куманово

Омраза и навреди во Струга 0 Верифицирано

13:37 Apr 03, 2014

На социјалната мрежа Facebook, на групата „150 000 Потписи за Струга и Кичево“ забележан е говор на омраза во коментарите на објавата... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Коментари против Лино Червар 0 Верифицирано

12:17 Apr 03, 2014

Под статијата објавена на ekipa.mk се појавија многу коментари со омраза кон ракометниот стратег Лино Червар, при што фокусот беше на материјалниот... Повеќе информации » « помалку

Интернет

Фејсбук страница за оцрнување на една девојка 0 Верифицирано

22:27 Apr 02, 2014

На Фејсбук се појави страница со директна цел на нарушување на сликата за една девојка. Името на страната содржи директна навреда, а постои... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Миленко за Кабранов и заднината на ситуацијата 0 Верифицирано

17:37 Apr 02, 2014

Миленко Неделковски на својата Фејсбук страна реагираше на интервју на Ацо Кабранов, упатувајќи навреди од типот на „Ова СУШТЕСТВО ќе... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

1781-1785 of 1797 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1797 0.51 96.49%