Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1741-1745 of 1897 Статистика

омраза 0 Верифицирано

13:04 Jul 19, 2016

Говор на омраза поради етничка припадност/верска припадност/јазик/државјанство Повеќе информации » « помалку

Скопје

зошто франција 0 Верифицирано

13:55 Jul 18, 2016

Говор на омраза поради етничка припадност/верска припадност/јазик/државјанство во коментарите под текстот. Повеќе информации » « помалку

Скопје

klasnata 0 Верифицирано

13:05 Jul 18, 2016

Говор на омраза поради политичка припадност Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза: политичка и етничка припадност 0 Верифицирано

13:59 Jul 16, 2016

На интернет порталот Инфомкас објавен е текст со наслов „ЕКСКЛУЗИВНО: Ова е списокот кој го предложил СДСМ за уредник на МРТВ –... Повеќе информации » « помалку

Интернет портал

Говор на омраза поради политичка омраза 0 Неверифицирани

13:49 Jul 16, 2016

Во текст со наслов „КОМАНДИР-КОМИТА: Вака се колнат патриотите дека ќе ја бранат Македонија, а другите плукаат и се сликаат со терористи!“... Повеќе информации » « помалку

Интернет портал

1741-1745 of 1897 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%