Showing Reports From May 05, 2013 to Dec 16, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1791-1795 of 1803 Reports

Миленко за Кабранов и заднината на ситуацијата 0 Verified

17:37 Apr 02, 2014

Миленко Неделковски на својата Фејсбук страна реагираше на интервју на Ацо Кабранов, упатувајќи навреди од типот на „Ова СУШТЕСТВО ќе... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза на етничка основа во Струга 0 Verified

13:22 Apr 02, 2014

На социјалната мрежа Facebook, на групата „150 000 Потписи за Струга и Кичево“ забележан е говор на омраза како на сликата која... More Information » « Less Information

Struga, Macedonia (FYROM)

Кукасти крстови на штабовите на СДСМ во Прилеп 0 Verified

10:15 Apr 01, 2014

Ноќта спроти 1ви април, непознати сторители нацртале кукасти крстови на неколку штабови на СДСМ во Прилеп. Веднаш до кукастиот крст бил напишан... More Information » « Less Information

Прилеп

Пораки испратени до администраторите на Шетај Бранко 0 Verified

01:39 Mar 19, 2014

Реакции испратени во Фејсбук сандачето на страницата Шетај Бранко. Истите содржат експлицитен говор на омраза врз основа на политичка припадност. More Information » « Less Information

Фејсбук

Саше Политико за Антиќ 0 Verified

13:54 Mar 17, 2014

Откако Саше Ивановски - Политико објави колумна чијшто наслов е „Аман бе Антиќ, играј си кошарка, не се мешај у политика, коњу глуп ретардиран!“,... More Information » « Less Information

Интернет

1791-1795 of 1803 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1803 0.51 96.51%