Showing Reports From May 05, 2013 to Sep 18, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1781-1785 of 1795 Reports

Коментари против Лино Червар 0 Verified

12:17 Apr 03, 2014

Под статијата објавена на ekipa.mk се појавија многу коментари со омраза кон ракометниот стратег Лино Червар, при што фокусот беше на материјалниот... More Information » « Less Information

Интернет

Фејсбук страница за оцрнување на една девојка 0 Verified

22:27 Apr 02, 2014

На Фејсбук се појави страница со директна цел на нарушување на сликата за една девојка. Името на страната содржи директна навреда, а постои... More Information » « Less Information

Фејсбук

Миленко за Кабранов и заднината на ситуацијата 0 Verified

17:37 Apr 02, 2014

Миленко Неделковски на својата Фејсбук страна реагираше на интервју на Ацо Кабранов, упатувајќи навреди од типот на „Ова СУШТЕСТВО ќе... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза на етничка основа во Струга 0 Verified

13:22 Apr 02, 2014

На социјалната мрежа Facebook, на групата „150 000 Потписи за Струга и Кичево“ забележан е говор на омраза како на сликата која... More Information » « Less Information

Struga, Macedonia (FYROM)

Кукасти крстови на штабовите на СДСМ во Прилеп 0 Verified

10:15 Apr 01, 2014

Ноќта спроти 1ви април, непознати сторители нацртале кукасти крстови на неколку штабови на СДСМ во Прилеп. Веднаш до кукастиот крст бил напишан... More Information » « Less Information

Прилеп

1781-1785 of 1795 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1795 0.52 96.49%