Showing Reports From Feb 16, 2014 to Nov 18, 2018 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
26-30 of 365 Reports

Климактерумот е страшна работа?! Нели така Добрилче? 0 Unverified

12:51 Oct 17, 2018

Климакс кај жени: Жешки бранови, зголемување на телесната тежина, несоница, нервоза, необјасниви промени во расположението, сексуални проблеми,... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза, навреди и омаловажувања на фејсбук странката на ЛГБТИ Центарот за подршка 0 Verified

13:50 Oct 09, 2018

По објавување на извештајот за имплементација на Препораката на Совет на Европа во борба против дискриминација врз основа на сексуална дискриминација... More Information » « Less Information

Скопје

Јанко Бачев и Единствена Македонија се заканува на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои ќе гласаат за измена на Уставот 0 Verified

13:35 Oct 03, 2018

На 02.10.2018 година,водачот Јанко Бачев и Центарот за комуникации на единствена Македонија изјавија: Кој пратеник од ВМРО-ДПМНМЕ ќе гласа за... More Information » « Less Information

Скопје

Видео на Миленко Неделковски на фејсбук 0 Verified

13:50 Sep 11, 2018

На 11.09.2018 година,во време пред престојниот референдум на 30.09., новинарот Миленко Неделковски на својaта страна на фејсбук објави едно... More Information » « Less Information

Скопје

26-30 of 365 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
365 0.21 87.4%