Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Oct 29, 2019 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
276-280 of 287 Статистика

Инцидент при средба со Пендаровски 0 Верифицирано

12:00 Apr 15, 2014

Група луѓе извикуваат „Уа Пендаровски шиптар! Уа педери!“ на крајот на средбата на Стево Пендаровски со група негови поддржувачи... Повеќе информации » « помалку

Lisiche, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза во јавен простор во Струга 0 Верифицирано

13:38 Apr 14, 2014

Има забележан говор на омраза во јавниот простор, односно на таблата на Агенцијата за вработување и на таблата од болницата со тоа што албанскиот... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза врз основа на политичка припадност 0 Верифицирано

22:12 Apr 13, 2014

На фејсбук страната Шетај Бранко е забележан говор на омраза врз основа на политичка припадност поради објава на известувања за изборни нерегуларности... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Инцидент во Радишани 0 Неверифицирани

21:17 Apr 13, 2014

Група луѓе се собрала пред семејна куќа во Радишани. Во разговор за НОВА семејството вели дека групата млади луѓе почнале да викаат под прозорецот... Повеќе информации » « помалку

Radishani, Macedonia (FYROM)

Плакат на Стево Пендаровски 0 Неверифицирани

10:55 Apr 10, 2014

На плакат на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Тетово е напишан текст на албански јазик со кој се повикуваат албанците од Тетово... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

276-280 of 287 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
605 0.29 91.74%