Верифицирано

Шарени комуњарчиња – мамицата ваша лоботомска

03:10 Jan 23 2019 Скопје

Опис
На ден 23.01.2019-та година, во 03:10 часот, на твитер профилот на @Osnovna_Logika е регистриран говор на омраза поради различна политичка припадност/етничка припадност. Авторот постот прашува за што се бореле “шарените комуњари“, велејќи дека им го спремаат Зоран Заев за консензуален претседател на државата, да го гласаат заедно со “16% шиптари“. Споделениот линк под постот е поврзан со изјавата на Заев дека ќе има прв двојазичен пасош во Северна Македонија.
Повеќе податоци
Вие сте: Сведок

Место каде се случил говор на омраза

Медиум: Твитер

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0