Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Jan 18, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 18 Статистика

Говор на омраза на Интернет портал 0 Неверифицирани

23:52 Jul 05, 2016

На ИНФОМАКС Интернет порталот на 3 јули 2016 година е објавен текст со наслов „МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ:БОРЈАН, МЕТО и ЈОСИФ – КОДОШКА... Повеќе информации » « помалку

Интернет портал

Говор на омраза поради сексуална определба 0 Верифицирано

02:10 Jun 13, 2016

На социјалната мрежа „Facebook“ забележав говор на омраза поради сексуална определба и претставување на геј популацијата како помалку... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 18 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
318 0.22 89.94%