Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Nov 18, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
321-325 of 365 Статистика

говор на омраза по етничка основа 0 Неверифицирани

11:19 May 30, 2014

Говор на омраза е забележан на интернет порталите. Повеќе информации » « помалку

Тетово

Говор на омраза 0 Верифицирано

12:18 May 29, 2014

Оваа недела забележав два испишани графити кои содржат говор на омраза.Едниот од нив го забележав на зграда на улицата “Туристичка”... Повеќе информации » « помалку

Охрид

Говор на омраза 0 Верифицирано

13:23 May 23, 2014

На фан страна на Фејсбук на ТВ Орбис на објавена вест „ Девет килограми албанска марихуана запленети во полициска акција“ следуваат... Повеќе информации » « помалку

Битола

Расистички говор на омраза 0 Верифицирано

01:52 May 22, 2014

На Фејсбук страницата на Говор на омраза, на објавена фотографија од Нелсон Мандела, со негов цитат, се појави коментар со говор на омраза врз... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Коментари против Комитетот и на етничка основа 0 Верифицирано

13:23 May 21, 2014

На објава на Фејсбук страницата на Хелсиншкиот Комитет, по повод насилните протести во Ѓорче Петров беа закачени коментари во кои беше нападнат... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

321-325 of 365 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
365 0.21 87.4%