Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до May 12, 2018 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
316-320 of 324 Статистика

Саше Политико за Антиќ 0 Верифицирано

13:54 Mar 17, 2014

Откако Саше Ивановски - Политико објави колумна чијшто наслов е „Аман бе Антиќ, играј си кошарка, не се мешај у политика, коњу глуп ретардиран!“,... Повеќе информации » « помалку

Интернет

Миленко за Трифун Костовски 0 Верифицирано

12:00 Mar 16, 2014

Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил споменува тужба по изјавата на Трифун Костовски во рамките на сведочењето за „Шпион“,... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

За студентските домови 0 Верифицирано

12:00 Mar 16, 2014

На Фејсбук профилот на Јанко (Јади Бурек), можеше да се види како пренесува статус од Стиховен калибар, со следниот текст: „Најавено е... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза - жени 0 Верифицирано

13:46 Mar 12, 2014

На сајтот urbancult.mk се појави статија со наслов „Ти дома имаш лавица брат, а те палат пирсани џукели!“, во кој авторот користи... Повеќе информации » « помалку

urbancult.mk

Навреда и повикување на омраза 0 Верифицирано

23:36 Mar 07, 2014

Помеѓу коментарите на објавите на страницата на Стево Пендаровски на Фејсбук, се појави коментар кој навредува и повикува на омраза, а постои... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

316-320 of 324 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
324 0.21 90.12%